-
25 Листопада/ 20:01
Vinnytsia
Публікація25.11.1820:01
50+1 проект, який планує реалізувати Вінниця до 2030 року
24 листопада у Вінниці відбувся Загальноміський форум “Вінниця-2030. Назад у майбутнє”, під час якого десятки громадських активістів та чиновників обговорювали та вирішували, в якому напрямку має рухатися місто та де опинитися через десятиліття.
Крім мрій, пафосних фраз та загальних уявлень про те, якою Вінниця стане в майбутньому, на форумі також презентували і конкретні речі. Зокрема: 51 проект з усіх п’яти візій Концепції інтегрованого розвитку Вінниці. Зокрема, цими проектами передбачено як загальне покращення, так і створення окремих об’єктів або систем, що мають покращити життя в місті загалом. Серед іншого передбачається створення велосипедно-пішохідного мосту з Поділля на Старе місто, перетворення вулиці Грушевського на пішохідну, яка зєднає Європейську площу і Центральний парк, створення “Алеї 12,7 км” вздовж Бугу від водоканалу до Сабарова, розробка концепції розвитку о. Кемпа та багато іншого.
Візія “Комфортне, культурне і соціально відповідальне місто”
- “Кожній дитині – виховання у родині”: розвиток та забезпечення ефективного функціонування сімейних форм виховання для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
- Перетворення комплексу будівель колишнього домініканського монастиря в культурний центр.
- Створення загальнодоступної “Мапи соціальних послуг та пільг” із розподілом на державні та місцеві послуги та пільги
- Розробка концепції “Культурного коду”, для формування унікального культурного простору міста
- Розробка концепції збереження та відновлення історичного центру м. Вінниця для розвитку культури, туризму та підприємництва.
- Створення міського реабілітаційного центру для відновлювального лікування
- Створення медико-соціального кризового центру
- Створення платформи до адаптації різних категорій населення
Візія “Конкурентоспроможне місто на мапі Східної Європи”
- Вінницький інноваційно-технологічний парк: створення Центру розвитку підприємництва, Центру трансферу технологій, створення майданчику для співпраці закладів загальної середньої, професійної та вищої освіти з представниками бізнесу.
- Перетворення Міжнародного аеропорту Вінниця в головний транспортний вузол Поділля: залучення міжнародних перевізників, промоція.
- Створення нових високотехнологічних виробництв на базі вінницьких індустріальних парків.
- Створення логістичного хабу для задоволення потреб місцевого бізнесу у транспортних послугах та послугах зі складського зберігання товарів і сировини
- Формування впізнаваного бренду шляхом реалізації Маркетингової стратегії, мультиплікація бренду через локальний бізнес.
- Розробка та реалізація Туристичної стратегії як основи майбутнього швидкого зростання туристичної галузі міста.
- Проведення кластерного аналізу економіки міста, стимулювання створення бізнес-об’єднань, налагодження взаємозв’язків з містами аналогами
- Впровадження системи муніципальної статистики: розробка системи індикаторів, налагодження системи збору даних, аналіз даних.
- Створення Центру перекваліфікації кадрів
- Створення бізнес-кварталу, конгрес-холу та виставкового центру, розробка та впровадження інструментів стимулювання розвитку мережі офісних приміщень на умовах державно-приватного партнерства.
- Ефективні комунальні підприємства: впровадження міжнародних стандартів ведення обліку та звітності , перехід до ринкових моделей управління майном, оптимізація кількості та функцій комунальних підприємств.
Візія “Екологічне і зелене місто над річкою Південний Буг, місто сталої мобільності”
- Розробка і реалізація концепції очищення водойм міста, зокрема Південного Бугу та впорядкування їхніх прибережних зон.
- Розробка і реалізації концепції поліпшення якості питної води з наявних джерел і систем водопостачання, диверсифікація джерел водопостачання, зокрема в районах міста, де немає централізованого водопостачання.
- Розробка системи каналізування міста – прокладання каналізації в районах, де її немає, оновлення найбільш застарілих каналізаційних мереж, будівництво нових відстійників, реконструкція наявних очисних споруд на Сабарові за найновішими технологіями. Створення окремої системи збору та очищення талої та дощової води.
- Інвентаризація та створення бази даних технічної інфраструктури міста: мережі водопостачання та водовідведення, електромережі, мережі теплопостачання та гарячого водопостачання, телекомунікаційні мережі, мережі газопостачання, теле- радіокомунікації, дорожня інфраструктура.
- Розробка та реалізація концепції озеленення міста.
- Розробка та впровадження системи знешкодження та утилізації небезпечних побутових та промислових відходів.
- Запровадження Плану дій зі сталого енергетичного розвитку до 2030 року.
- Розробка та впровадження системи ефективного енергоощадного теплозабезпечення всіх районів міста, особливо віддалених.
- Розробка концепції сталої міської мобільності на основі новоствореної транспортної стратегії міста.
- Розробка концепції розвитку о. Кемпа.
Візія: “Місто збалансованого просторового розвитку”
- Створення неперервної рекреаційної зони “Алея 12,7 км” на лівому березі р. Південний Буг (від водоканалу до Сабарова”)
- Реалізація проекту “Вінницька Миля” – комплексної реконструкції проспекту Коцюбинського, пл. Героїв Чорнобиля, пл. Перемоги та пл. Привокзальної, створення транспортно-пересадкового вузла біля залізничного вокзалу.
- Розробка та реалізація концепції розвитку району Замостя та реконструкції на її основі громадських просторів, ключових об’єктів, вуличної інфраструктури та транспортної системи району.
- Реконструкція Центрального парку як основного простору для дозвілля мешканців у центрі міста та поєднання його з Європейською площею пішохідною вулицею (вул. Грушевського).
- Реконструкція вулиці Соборної як головної артерії для громадського транспорту зі створенням інтегрованої системи компактних зупинок для громадського транспорту та громадських просторів.
- Створення і реалізації концепції ревіталізації культурно-мистецького центру на базі колишнього кінотеатру “Росія”
- Будівництво мосту через залізницю по вул. Янгеля/Ватутіна.
- Будівництво велосипедно-пішохідного мосту через річку в районі вул. Скалецького.
- Розвиток мережі мультифункціональних центрів
- Ревіталізація міського простору для створення комфортних умов роботи і відпочинку вінничан.
- Створення міського публічного центру для проведення масштабних міських заходів на базі будівель готелю “Поділля”, міської ради, колишньої міської думи.
Візія “Місто сильної громади”
- Створення муніципальної школи громадянської освіти (підвищення рівня просвіти, обізнаності мешканців міста, залучення їх до участі у громадському житті)
- Створення на базі хабу “Місто змістів” Центру підтримки партисипативної демократії (сучасний громадський простір для співпраці з громадою, партисипації та консультування з актуальних питань життєдіяльності міста)
- Навчання працівників кадрових служб комунальних підприємств за програмою “HR-HUB” (підвищення якості та професійного розвитку управлінського ресурсу)
- Розширення мережі ЦНАП у місті, мобільний ЦНАП (максимальне наближення процесу надання послуг до кінцевого споживача, інтеграція різних видів послуг).
- Створення та впровадження нової моделі єдиного комплексного повнофункціонального Ситуаційного центру міста (розширення функцій та напрямків діяльності муніципального Ситуаційного центру)
- Впровадження автоматизованої системи керування дорожнім рухом (АСКДР) (підвищення рівня безпеки, зниження аварійності на дорогах міста)
- Розробка нового веб порталу Вінниці ( з урахуванням сучасних стандартів подання та візуалізації інформації, принципів інклюзивності, можливості доступу з різних пристроїв)
- Цифровізація муніципального простору (впровадження сучасних інформаційних технологій в усі сфери міського життя).
Фото з фейсбук-сторінки Сергія Морунова
Дякуємо!
Тепер редактори знають.